seo-ne-degildir

Günümüzde küçük büyük neredeyse tüm kurumlar, web sitelerinin arama motoru pozisyonlarını önemsiyorlar. Basitçe tarif etmek gerekirse, “Google’da nasıl 1. sırada / 1. sayfada oluruz,?” sorusunun cevabı olan SEO çalışmaları dijital pazarlamanın en önemli ayaklarından birini oluşturuyor.

SEO kimin içindir?

SEO çalışmaları aslında Google için yapılmaz. Siz ziyaretçilerin web sitenizde özgün ve güncel bilgiye ulaşmasını sağlarsınız. Web sitenizin kullanımı o kadar rahattır ki ziyaretçiler aradıkları bilgiye hemen ulaşırlar, sıkılmadan okurlar, ilgilerini çekebilecek benzer içeriklere kolaylıkla ulaşabilirler..

Bütün bunları yaparken Google’ın bir takım teknik yönergelerine de uygun hareket ederseniz Google sıralamalarınız da yükselecektir.

Yeni kısaca özetlemek gerekirse, SEO çalışmalarının amacı, sitenizde var olan iyi ve erişilebilir içeriğin Google tarafından derecelendirilmesidir.

Aksi durumda, yani sitenizde özgün ve güncel içerik bulunmuyorsa, ziyaretçiler sitenizde aradıklarını bulamıyorlarsa ve sitenizde çok az zaman geçiriyorlarsa, normal şartlarda siteniz asla Google’da iyi pozisyonlara sahip olamaz. Böyle bir siteyi ‘bir takım yöntemlerle’ Google’da üst sıralara çıkarsanız bile bu çıkış uzun sürmeyecek, bir süre sonra siteniz filtrelenerek Sandbox’a alınacaktır.

Buraya tıklayarak web sitenizin SEO analizini yapabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.Required fields are marked *