[ File # csp8368650, License # 1337480 ]
Licensed through http://www.canstockphoto.com in accordance with the End User License Agreement (http://www.canstockphoto.com/legal.php)
(c) Can Stock Photo Inc. / kbuntu

Hukukta çok kullanılan bir terimdir “Hayatın Doğal Akışı”. Kısaca bir olayın gelişiminin akla ve mantığa uygun olması olarak tanımlanabilir.

Peki SEO çalışmaları nasıl hayatın doğal akışına uygun olabilir?

Çok net bir örnek. Kurumsal web sitenizi backlink açısından beslemek için bir blog oluşturuyorsunuz. Yeni oluşturduğunuz bu bloğa belirli bir süre boyunca sürekli içerik giriyorsunuz ve kurumsal sitenize sürekli bağlantı veriyorsunuz. Bir süre sonra ise artık bu blogla ilgilenmiyor, yeni içerik girmiyorsunuz. Bloğunuz kendi halinde bir kenarda yıllarca duruyor..

Oysa hayatın doğal akışına uygun bir blog senaryosu böyle mi olurdu? Bir insan blog açıyorsa, en basitinden, söyleyecek bir sözü vardır. Düzensiz aralıklarla yazar. Bazı yazılarını kısa yazar, bazılarını uzun yazar. Blog yazmaya iyice ısındıktan, sözünün bir değeri olduğunu düşünmeye başladıktan sonra ise öneriler vermeye, tavsiyelerde bulunmaya başlar..

Ve o ana kadar da yazılarından ya da bloğundan, başka bir siteye bağlantı vermez. Hele ki her yazısında hep aynı siteye hiç bağlantı vermez..

Buraya tıklayarak web sitenizin SEO analizini yapabilirsiniz.

 

 

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.Required fields are marked *