seo6

Bu yazı, başarıyla gerçekleştirdiğimiz SEO çalışmalarında uyguladığımız stratejilerden derlenmiştir.

Zor hedef yoktur

Hedeflediğiniz anahtar kelimelerde isterseniz sadece 10 rakibiniz olsun ister yüzlerce. İyi bir strateji, doğru bir iş planı ve sıkı bir çalışmayla mutlaka başarı elde edilir. Evet bazı SEO projeleri haftada 10 saatlik bir çalışma gerektirir bazıları içinse haftada 100 çalışma saati gerekir! Önemli olan projenin ve müşterinin ihtiyaçları için gerekli olan emeği doğru şekilde harcayabilmektir.

SEO iş planının önemi

Hedeflere ulaşmakta izlenecek yolların önceden belirlenmesi, atılacak adımların titizlikle hazırlanması ve bunların bir iş planı ile kayda alınması son derece önemlidir. Gideceği limanı bilmeyen gemiye hiçbir rüzgar yardım etmez. SEO çalışmaları için 3 aylık dönemlerle iş planları hazırlanmakta, atılacak adımlar önceden belirlenmekte ve bu plana sadık kalınmaktadır.

Site içi optimizasyon

SEO çalışmalarının başlangıç noktası genellikle site içi düzenlemelerdir. Sitenin ana sayfasını ve alt sayfalarını ana ve yardımcı kelimeler için gözden geçirilmekte, gerekli değişiklik, ekleme ve etiketlemeler yapılmaktadır.

Backlink ve blog network oluşturma süreci

SEO çalışmalarının en önemli adımlardan biri de “backlink” tabir edilen sitemizi referans gösteren bağlantıların çokluğudur. Özellikle ilgili ya da benzer konulara sahip farklı sitelerden alınacak bağlantılar çok değerlidir. Bununla birlikte ana sitemizi desteklemek amacıyla kurulacak mikro sitelere ve bloglara da sürekli özgün içerik girmek gerekir. Bu mikro siteler ve bloglar backlink yapımızın temelini oluşturur.

Sosyal medya desteği

Özellikle Twitter ve Google’ın artan işbirliği sonrası, #hashtag kullanımı son derece önemli hale geldi. Sosyal mecralar, sitenize doğru ve ilgili trafik sağlamanın en önemli adınlarınan biridir.

Anahtar kelime takibi

Hedeflenen anahtar kelimelerin günlük, haftalık ve aylık bazda takibi son derece önemlidir. Yükseliş ve düşüş eğilimleri sürekli takip edilmektedir. SEO müşterilerimiz dilerlerse günlük, dilerlerse haftalık anahtar kelime raporlarını düzenli olarak almaktadır.

Düzenli raporlama

Bütün bu çalışamalarda elde edilen sonuçlar, iş planında gelinen aşamalar ve anahtar kelime pozisyonları düzenli olarak raporlanmaktadır. Aylık düzenli toplantılarda yeni fırsatlar, olumlu geri dönüş alınan çalışmalar ve beklentiler karşılıklı olarak ifade edilmektedir.

Buraya tıklayarak web sitenizin SEO analizini yapabilirsiniz.

 

One thought on “Başarılı SEO Stratejilerini Nasıl Kuruyor ve Uyguluyoruz?

  1. SEO da backlink in etkisi eskisi kadar kalmadı. Sadece popüler sitelerde olan linkleriniz ve içeriklerib etkisi var. 200 den fazla Seotik sinyal bulunuyor. Bunların her birinin düzenli olarak uygulanması gerekir. Yinede faydalı bilgi olmuş. Elinize sağlık.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published.Required fields are marked *